Bireysel Psikoterapi

Bireysel Psikoterapi

Bireysel Psikoterapi

Bireysel terapi, davranış değişikliğini kolaylaştırarak yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen, terapist ve danışan arasında güven ilişkisiyle oluşan terapotik süreçtir.

Kişinin üzüntü, yalnızlık, utanç, öfke, suçluluk, değersizlik, çaresizlik gibi duygularını; eş , aile , iş , arkadaş , çocuk ile bağlantılı problemlerini , korkularını , hayatla baş etmede yaşadığı sıkıntıları ve panik atak , depresyon , anksiyete bozuklukları , obsesif kompulsif bozukluk, uyku bozuklukları gibi psikolojik rahatsızlıklarını çözme amaçlı uygulanan  bir tedavi yöntemidir.

Bireysel terapide danışan ile terapist arasında gizlilik anlaşması yapılır.

Terapist, danışanı yargılamadan , onun iç dünyasını anlamaya çalışarak dinler ve danışana yönlendirme yapmaz. Her terapistin tedavi sürecinde uygulaması gereken ve etkin olduğu psikoterapi yöntemleri olmalıdır. Terapi sürecinde kişisel sorunların çözümünün sağlanması amaçlandığı gibi ,kişisel farkındalık da kazandırılır. 
Herkes , hayatının bazı dönemlerinde baş edemediği sorunlarla karşılaşır ve bunlarla mücadele ederken bir uzmana ihtiyaç duyabilir. Elinizdeki kaynaklar varolan sorunlarınızı çözmenize yetersiz kalıyorsa, bireysel psikoterapiye ihtiyacınız var demektir. Sizi önem vererek , sabırla , yargılamadan dinleyecek ve sorunlarınızı çözmenizde size yardımcı olabilecek bir psikoterapist , hayatınızda çok büyük değişimler sağlayabilir.


Randevu Talebi

Bilgileriniz kesinlikle gizli tutulacak ve hiçbir kişi ve kurum ile paylaşılmayacaktır.

Merkezimizce çalışanları tarafından en kısa sürede aranacak ve randevu oluşturulacaktır.

Gönder